Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Apel Ministra Jana Dziedziczaka, Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą

Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Minister Jan Dziedziczak zaapelował na profilu Facebook do Rodaków na świecie o lobbing w krajach ich zamieszkania na rzecz zaostrzenia międzynarodowych sankcji gospodarczych w celu zatrzymania barbarzyńskiej agresji Rosji na Ukrainę.

Sankcje powinny całkowicie odciąć Rosję od reszty świata. Zaapelował o nacisk na zagranicznych polityków, szczególnie posłów, w formie apeli, petycji lub podczas bezpośrednich spotkań. Zachęcił także do podejmowania świadomych wyborów konsumenckich poprzez rozważenie czy w obecnej sytuacji towar produkcji rosyjskiej jest dobrym wyborem z etycznego punktu widzenia. Zwrócił się także do wierzących z prośbą o modlitwę w intencji pokoju, wolnej i niepodległej Ukrainy i jej mieszkańców, naszych Przyjaciół. 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia