Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Multi-Talk w klasie 5b

Nadszedł czas aby piąta klasa przeżyła przygodę się z kartami Multi-Talk. Lekcja odbyła się  w niecodzienny sposób. Przypomnieliśmy sobie wiersz Danuty Wawiłow "Szybko". Przeczytaliśmy go razem kilka razy, aby zapamiętać poszczególne wersy wiersza. Uczniowie mieli za zadanie poszukać wśród kart tę, która pasuje do poszczególnego wersu. Było to niesamowite zadanie, bo uczniowie musieli pracować jako drużyna, musieli wstać  z ławek i znaleźć odpowiednią kartę, a co się z tym wiąże numer, które się na niej ukrył. Zadanie wyszło nam świetnie a uczniowie mieli przy tym wiele zabawy. Na koniec sprawdziliśmy nasz wiersz i okazało się, że każdy wers w wierszu "Szybko"ma swój odpowiednik w kartach Multi-Talk. 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia