Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

 • POLSKA AKADEMIA WIEDZY W DUBLINIE im. A.MICKIEWICZA

  O'CONNELL SECONDARY SCHOOL
  North Richmond Street, Dublin 1
  www.szkolapak.com
  0872 55 99 18
 • DRODZY RODZICE !

  PRZED PAŃSTWEM WYBÓR SZKOŁY POLONIJNEJ DLA DZIECKA.

  Zachęcamy do wyboru Polskiej Akademii Wiedzy w Dublinie.
  Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej Wasze dzieci będą
  - poszerzać zakres przyswajanego języka o słownictwo, frazeologie oraz konstrukcje gramatyczne
  - poznawać w ciekawej formie literaturę, historię, geografię i kulturę polską
  - lepiej rozumieć kraj pochodzenia rodziców
  - przygotować się do matury z języka polskiego
  - skorzystać z szerokiej oferty bibliotecznej szkoły
  - uczęszczać na zajęcia z logopedą
 • OFERTA SZKOŁY

  Zajęcia obowiązkowe od godz. 9.00 do 13.15

  - przedszkole dla 3 – 4 latków
  - oddział przedszkolny dla 5 – 6 latków
  - edukacja wczesnoszkolna dla klas 1-3
  - nauczanie przedmiotowe dla klas 4 – 8 oraz liceum
  - przygotowanie do matury z języka polskiego

  Zajęcia dodatkowe od godz.13.20 do 15.00

  - koło plastyczne
  - koło sportowe
  - zajęcia chemiczno – fizyczne
  - język angielski dla rodziców
  - ZUMBA dla dzieci i rodziców ( zajęcia dopłacane przez rodziców)
  - klub LEGO (zajęcia dopłacane przez rodziców)
 • Organizujemy uroczystości, akademie, konkursy szkolne i polonijne.

 • Uczniowie wraz z nauczycielami redagują gazetkę szkolną.

 • Nasi uczniowie wyjeżdżają do Polski na obozy organizowane przez SENAT RP koordynowane przez Stowarzyszenie WSPÓLNOTA POLSKA

 • Odwiedzamy też zaprzyjażnioną szkołę w Płońsku oraz gościmy w Irlandii uczniów i nauczycieli tej szkoły

 • ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO ODWIEDZENIA NASZEJ

  STRONY WWW.SZKOLAPAK.COM

  ORAZ FACEBOOK

  ZAPRASZAMY !!!

ŚWIĘTO LICZBY PI

Wśród nieskończonej ilości liczb w matematyce jest jedna szczególna, która doczekała się nawet własnego święta. Mowa oczywiście o Liczbie Pi (π). Właśnie jej poświęciliśmy sporo czasu na ostatnich lekcjach matematyki w klasach 5-8 i liceum. 
Fenomen liczby Pi polega na tym, że jest to liczba, która się nie kończy. Już w starożytności używano jej do obliczeń, a w kolejnych wiekach zaczęto się nią tak fascynować, że wszyscy wielcy naukowcy próbowali wyznaczyć kolejne cyfry jej rozwinięcia. My najczęściej w obliczeniach matematycznych używamy zaledwie jej początku, tj. 3.14, tymczasem po kropce (lub przecinku) wyznaczono już ponad 2.3 biliona cyfr i nadal trwają prace, by znaleźć tę ostatnią.
Grupa studentów z USA skojarzyła wartość liczby Pi z datą 14 marca, która w Ameryce zapisywana jest w formacie 3/14. Tak pojawił się pomysł, by właśnie 14 marca świętować Dzień Liczby Pi. Po kilku latach święto to zostało przyjęte przez kongres amerykański, a z czasem zaczęto świętować na całym świecie. My również pragnęliśmy uczcić ten dzień na naszych lekcjach matematyki. Najpierw uczniowie dowiedzieli się ” czym” w ogóle jest liczba Pi, skąd wzięło się jej święto i jak można je obchodzić. Pobawiliśmy się wspólnie w poszukiwanie słów zawierających cząstkę ”pi” (a więc był język polski), potem szukaliśmy nazw geograficznych, w których występuje “pi” (a więc trochę geografii), a na koniec uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym “Młody matematyk”, do którego wykorzystaliśmy aplikację Kahoot. 
 

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia