Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Jasełka 2022

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który z niecierpliwością czekają zarówno dorośli, jak i dzieci. Dnia 10 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Pani Dyrektor Małgorzata Rosek serdecznie powitała wszystkich zebranych- rodziców, uczniów i nauczycieli. Wśród przybyłych gości był pan Grzegorz Sala - konsul RP w Irlandii. Nie zabrakło też Świętego Mikołaja, który zdążył odwiedzić wszystkie klasy i wręczyć uczniom słodkie niespodzianki.  
W atmosferę zbliżających się Świąt wprowadzili nas swoim występem taneczno-muzycznym najmłodsi z klas 0a i 0b. Zaśpiewali piosenkę "Była Noc ", a przedszkolaki radośnie w jej takt zatańczyły. Uczniowie klas 2a i 2b zagrali cudownie na instrumentach i pomagali milusińskim w tańcu. Następnie przyszła wyczekiwana chwila i rozpoczęło się przedstawienie. W Jasełkach pt. "Bóg się rodzi " wystąpili znakomici aktorzy, czyli uczniowie klasy 5a, 5b, 4a, 4b oraz dziewczynki z klasy 6. Nad całością czuwały panie Beata Wanic i Dominika Blehm, a nad oprawą muzyczną- pani Margerita Szymczyk oraz pan Jan Mielewczyk. Chór Aniołów wzbogacił jasełka, śpiewając piękne polskie kolędy.
Patrząc na naszych uczniów, na ich stroje przygotowane przez rodziców, a przede wszystkim na ich grę aktorską, radość i  zaangażowanie, mogliśmy przenieść się do Betlejem i uczestniczyć w największym dla świata wydarzeniu-Narodzeniu Dzieciątka Jezus.
 
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć życzenia. Niech ich głębię i treść odda wiersz Władysława Miączyńskiego:
 
Niech spo­kój z Wami bę­dzie i szczę­śli­wość bę­dzie,
Niech bło­go­sła­wi Bóg czy­ny i kro­ki, któ­re sta­wia­cie,
Niech roz­pra­sza mro­ki.
Niech w Na­ro­dze­nia świę­tą chwi­lą bożą
Nową się ży­cie opro­mie­ni zo­rzą
I z No­wym Ro­kiem co nam oto świ­ta
Do serc str­wo­żo­nych niech po­kój za­wi­ta.
Niech zgi­ną woj­ny, za­ga­sną po­żo­gi,
A ludz­kość wzno­si nowe ży­cia pro­gi,
No­we­go bytu nie­chaj zrę­by sta­wi,
A Bóg przed­wiecz­ny z nie­bios bło­go­sła­wi.
WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia