Bal Karnawałowy - klasy IV-liceum

Karnawałowy zawrót głowy

Igrzyska Olimpijskie

klasy IV-liceum

W tym roku okres karnawału w szkole PAK był niezwykle ekscytujący. Prawdziwe karnawałowe szaleństwo! A to za sprawą XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbywały się w tym samym czasie w Chinach, a dokładnie w Pekinie. To właśnie one stały się przedmiotem naszej tegorocznej zabawy! 😊 Postanowiliśmy przenieść zdrową, sportową rywalizację do klas naszej szkoły.

W szkolnych igrzyskach brały udział obie klasy IV, klasa V, VI, VII, VIII oraz liceum. Podzieleni na grupy uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach:

- Quiz (pytania dotyczące tegorocznej olimpiady, symbolu igrzysk olimpijskich, wskazanie jak największej liczby dyscyplin zimowych).

- Dopasowywanie kolorów flagi olimpijskiej do poszczególnych kontynentów.

- Wykreślanka i krzyżówka sportowa.

- Biathlon ortograficzny, czyli biegane dyktando.

- Układanie jak największej liczby wyrazów z hasła: igrzyska olimpijskie.

- Podbijanie piłeczki pingpongowej- kto więcej razy podbije.

- Pompki/przysiady.

- Skoki narciarskie - kto dalej skoczy.

- Curling- dmuchanie piłeczki po podłodze na czas.

- Narciarstwo alpejskie.

- Hokej na lodzie.

- Łyżwiarstwo figurowe.

Emocje były ogromne, walka zacięta a doping bardzo głośny i żywiołowy. Wszyscy uczestnicy naszej karnawałowej zabawy zostali nagrodzeni słodyczami, a wygrani otrzymali złote medale i nagrody.

Pamiątkowe zdjęcia uwieczniły te radosne chwile 😊