Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Obchody Święta Niepodległości i ślubowanie Pierwszoklasistów

„Jesteśmy Polką i Polakiem,

Dziewczynką fajną i chłopakiem

Kochamy Polskę z całych sił …”

Słowa te wybrzmiały w Polskiej Akademii Wiedzy im. Adama Mickiewicza w dniu, w którym świętowaliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zaśpiewali je uczniowie klas pierwszych w obecności Konsula Generalnego pana Grzegorza Sali, pani dyrektor Małgorzaty Rosek,  grupy historycznej Artherm i nauczycieli. Dla nich był to wyjątkowy moment, na który pilnie przygotowywali się od początku roku szkolnego. W uroczysty sposób zostali włączeni do społeczności uczniowskiej naszej polonijnej szkoły. Od tego momentu zaczyna się ich wielka przygoda z literaturą polską, historią naszej Ojczyzny, pięknymi tradycjami i kulturą naszego kraju. Każdej soboty będziemy zgłębiać tajniki ojczystego języka, jak również pielęgnować nasze szkolne przyjaźnie, bo podróż przez historię, kulturę i tradycję jest ciekawsza w grupie, z koleżankami i kolegami. Przed naszymi pierwszakami jeszcze wiele niezwykłych wydarzeń, różnych projektów oraz mnóstwo wyzwań!!!

Życzymy Wam, kochani Pierwszoklasiści, abyście z radością uczestniczyli w tej podróży i zgłębiali wiedzę o naszej Ojczyźnie, cieszyli się każdym osiągnięciem, nie zniechęcali się trudnościami, a wspomnienia i przyjaźnie, które połączą Was w tej szkole, niech będą blisko Waszych serc na zawsze!

 

Dziękujemy Wszystkim Gościom, którzy uczestniczyli w tym szczególnym dla naszej szkoły wydarzeniu.  

 

 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia