Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony!

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony!

Dnia 11 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Polskiej Akademii Wiedzy w Dublinie. Na ten dzień uczniowie czekali z utęsknieniem po całym roku pracy. Pani dyrektor Małgorzata Rosek oficjalnie przywitała wszystkich i rozpoczęła uroczystość.

Na początku uczniowie klasy 0 przedstawili legendę „O smoku wawelskim”, w której wcielili się w role króla i królowej, szewczyka, smoka, żołnierzy, dobosza oraz mieszkańców Krakowa. Uczniowie Ci pierwszy raz wystąpili przed dużą publicznością, więc trochę się stresowali, jednakże nie przeszkodziło im to w zaprezentowaniu wspaniałego przedstawienia. Całe widowisko zostało nagrodzone gorącymi brawami.

Następnie trzecioklasiści wcielili się w role nauczyciela oraz uczniów i przedstawili krótkie oraz bardzo zabawne scenki z życia szkoły. Wszyscy ciężko pracowali, ucząc się swoich ról i przygotowując do występu. Na zakończenie wspólnie zatańczyli i zaśpiewali wakacyjne piosenki.

Uczniowie ósmej klasy pożegnali się ze społecznością szkoły, przedstawiając własnoręcznie zrobiony plakat oraz dziękując nauczycielom za niegasnącą cierpliwość, życzliwość i trud włożony w ich wieloletnią edukację. Naprawdę trudno nam uwierzyć, że minęło już tyle lat i przyszedł moment pożegnania. Mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie się spotkamy!

Po części artystycznej zostały wręczone nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy redagują naszą gazetkę szkolną "Prasówkę " oraz Ci, którzy wzięli udział w konkursie ogłoszonym dla czytelników.

Życzymy wszystkim uczniom zapału oraz wielu sukcesów w nauce w przyszłym roku szkolnym, a przede wszystkim samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji!

 

 

 

 

 

 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia