Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

KÓŁKO PLASTYCZNE - Tworzymy stworki

Czy może to zaczarowany las? A może to stworki z innej planety nas odwiedziły? Pytań i odpowiedzi mogą być tysiące i bardzo dobrze, bo kreatywność i fantazja naszych uczniów nie za granic. Podczas tworzenia naszych ludków śmiechu i zabawy było mnóstwo "ale to przecież o to chodzi, żeby było wesoło" - tak ostatnie zajęcia podsumowała jedna z naszych uczennic. Wykorzystując w większości naturalne materiały dzieci stworzyły bajkowe postacie, które ożyły poprzez dodanie kolorowej włóczki, sznurka i plasteliny. Podczas tej świetnej zabawy podopieczni ćwiczyli także swoje sprawności manualne tj. wiązanie pętelki czy węzła, jak i wykazały się poczuciem estetyki i inwencji twórczej. Takie zajęcia są świetnym przykładem, że można fajnie spędzić wolny czas i stworzyć coś naprawdę niezwykłego używając materiałów, które mamy w domowej szufladzie czy pobliskim parku. 
p. Kinga  

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia