Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Ślubowanie klas pierwszych i akademia z okazji Święta Niepodległości

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Z niecierpliwością czeka ono na spotkanie ze szkołą oraz na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

12 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej połączone z  obchodami Święta Niepodległości. Na tę uroczystość przybyli do nas znamienici goście: Pani Ambasador RP w Dublinie  Anna Sochańska , Pan Konsul Generalny RP w Dublinie pan Grzegorz Sala oraz Pani Katarzyna Sudak przedstawicielka polskich mediów w Irlandii.  Na początku pani dyrektor Małgorzata Rosek przywitała wszystkich gości, rodziców oraz uczniów i nauczycieli.

 Uroczystość rozpoczęli pierwszoklasiści, którzy tanecznym krokiem poloneza wkroczyli na scenę. Towarzyszyła im wychowawczyni pani Joanna Jaworska. Uczniowie z przejęciem recytowali wiersze i pięknie śpiewali piosenki.

Po zakończonej części artystycznej został wspólnie odśpiewany hymn narodowy i odbyło się ślubowanie. Pierwszoklasiści przysięgali być dobrymi Polakami, którzy godnie będą reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką obiecali sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Życzenia wielu sukcesów i wytrwałości w imieniu klas starszych złożyła im uczennica liceum Nel Brzózka. Pani dyrektor dokonała następnie symbolicznego pasowania i uczniowie otrzymali dyplomy oraz tyty wypełnione niespodziankami.

Kolejną częścią uroczystości była recytacja patriotycznych wierszy w wykonaniu uczniów klas 4- 8 i liceum oraz taniec kl. 3a z flagami.

Na koniec zostały ogłoszone wyniki i rozdane nagrody w szkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji Święta Niepodległości. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć, dzięki którym ten wyjątkowy dzień na długo zostanie w naszej pamięci. 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia