Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Mamy wakacje!

Zbliżył się koniec roku szkolnego, czas pełen wzruszeń i refleksji, ale także radości i uśmiechu. Na zaproszenie Pani Dyrektor Małgorzaty Rosek, w ostatnim dniu nauki uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się na tradycyjnej Akademii w siedzibie naszej szkoły w Polskiej Akademii Wiedzy w Dublinie.

Cała społeczność szkolna zgromadziła się w auli, aby zobaczyć występy swoich młodszych kolegów.  To właśnie trzecioklasiści, pełni dumy i zaangażowania, wzięli na swoje barki odpowiedzialność za stworzenie niezapomnianego programu artystycznego. Zaczęli od tańca. Wzdłuż udekorowanej sali rozbrzmiewały dźwięki poloneza, a mali tancerze w eleganckich strojach wzorowo wykonywali tradycyjne kroki. Widok ten był nie tylko podziwiany, ale również budził ogromny szacunek dla tych młodych ludzi, którzy przejęli kontrolę nad tym ważnym wydarzeniem.

Po tańcu przyszedł czas na śpiew i wiersze. Trzecioklasiści zebrali się na scenie i wykonali piękne piosenki, które dzięki ćwiczeniom z Panią Margeritą Szymczyk wypełniły salę, a słowa trafiały prosto do serc słuchaczy. Był to prawdziwie magiczny moment, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Między czasie również nasze przedszkolaki i zerówkowicze zaprezentowali swoje umiejętności w tańcu i śpiewie. Malutcy artyści poruszyli serca zebranych swoją uroczą prezentacją, dowodząc, że talent nie zna granic wiekowych.

Podczas uroczystości nie zabrakło też nagród i wyróżnień. Grono uczniów odebrało dyplomy wzorowego ucznia wraz z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów od Pani Dyrektor Rosek i Pana Konsula Sali.

Podczas tej wyjątkowej Akademii mieliśmy również okazję pożegnać trzech nauczycieli, którzy przez lata pracowali w naszej szkole. We wzruszeniem pożegnaliśmy Panie: Karolinę Rusnak, Joannę Jaworską oraz Izabelę Bojko-Busek. Tym razem po raz ostatni gościliśmy również Pana Konsula Grzegorza Salę, który opuszcza Irlandię na nową jeszcze mu nieznaną placówkę. W trakcie swojej wizyty wręczył zasłużone, zaległe nagrody „Zasłużony dla Edukacji” dla Pań Moniki Kacprzyckiej -Coyne i Anny Walko. Uczniowie, ich rodzice i inni nauczyciele wyrazili swoją wdzięczność, oklaskami i za ich wkład w rozwój szkoły i wychowanie kolejnych pokoleń uczniów.

Na sam koniec nauczyciele zaskoczyli wszystkich swoim niezwykłym talentem aktorskim. W przedstawieniu, które przygotowali, wcielili się w różne postacie, a głównym bohaterem był samozwańczy król Ważniak. Ich występ wprawił wszystkich w doskonały nastrój i wywołał salwy śmiechu. Nauczyciele udowodnili, że wiedza i umiejętności towarzyszą im nie tylko w pracy dydaktycznej, ale również na scenie.

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia Pani Dyrektor  podziękowała wszystkim za trud, poświęcenie i zaangażowanie w minionym roku szkolnym. Wszystkim życzyła udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych radości, wypoczynku i niezapomnianych przygód.

Zakończenie roku szkolnego to zawsze wyjątkowy czas, pełen wzruszeń i refleksji. Ta niezwykła Akademia, którą poprowadzili trzecioklasiści, wpisała się na trwałe w historię naszej szkoły. Uczniowie pokazali, że nawet w tak młodym wieku są zdolni do wielkich rzeczy. Niech te wakacje będą dla nas wszystkich czasem odpoczynku, ale także kontynuacji naszych pasji i marzeń. Bezpiecznych wakacji!

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia