Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Metaliczne obrazki 3D - kółko plastyczne

Ostatnie zajęcia przyniosły dzieciom sporo radości poprzez tworzenie metalicznych obrazków z folii aluminiowej. Pierwszym etapem było wybranie lub wymyślenie wzoru jaki będzie przedstawiał obraz, po czym wyklejenie konturów plasteliną. Bardzo ważne było aby plastelina była odpowiedniej grubości i w odpowiednich odstępach od siebie. Dzięki temu działaniu obrazki przybrały formę 3D. Kolejnym etapem było pomarszczenie arkusza foli aluminiowej i nałożenie jej starannie na wcześniej przygotowany z plasteliny obrazek. Dbanie o szczegóły, precyzji oraz opanowanie odgrywały tutaj bardzo istotną rolę. Aby uzyskać efekt metalicznych obrazków ostatnim zdaniem uczniów było delikatne pomalowanie obrazka czarną farbą i przecieranie go tak aby czarna farba pozostała tylko w zagięciach folii aluminiowej. Dzieci z tym zadaniem poradziły sobie świetnie tworząc przeróżne obrazki przedstawiające rybki, kwiatki, motyle, liście czy serduszka. 

Pozdrawiam, 
pani Kinga 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia