Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

KÓŁKO PLASTYCZNE - Kwiaty

W minioną sobotę uczniowie wykorzystując papier toaletowy i mazaki stworzyli przepiękne kwiaty. Zadaniem dzieci było złożenie listka papieru na cztery części i wycięcie kółek, następnie pokolorowanie brzegów kolorowymi mazakami. Gdy wszystkie kółka były już gotowe i kolorowe uczniowie musieli rozdzielić papier na warstwy (tyle warstw ile miał papier), wtedy każdy otrzymał trzy takie same kółka, które po połączeniu razem i odpowiednim ukształtowaniu stworzyły piękne, kształtne kwiaty 3D. Dzieci podczas zajęć ćwiczyły swoją koncentrację, kreatywność i sprawności manualne. Cenną rzeczą jest także pokazanie podopiecznym, że z czegoś bardzo banalnego można stworzyć coś naprawdę pięknego. 
Zapraszam do galerii zajęć,
pozdrawiam p. Kinga 
 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia