Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Konferencja Metodyczna Nauczycieli Polonijnych

Po raz kolejny nasi nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w Konferencji Metodycznej dla Nauczycieli Polonijnych organizowanej przez Polską Macierz Szkolną w Irlandii pod patronatem Polskiej Ambasady w Dublinie. Spotkanie odbyło się 2 października w Dublinie. Nasi nauczyciele mieli okazję posłuchać wykładu poświęconemu planowi daltońskiego, o który bardzo interesująco opowiadali państwo Anna i Robert Sowińscy. Tego dnia mieliśmy też okazję rozmawiać o tożsamości kulturowej dzieci polonijnych podczas prelekcji dr Agnieszki Kani z UJ w Krakowie i o tym co warto czytać od dr Agnieszki Handzel. Bardzo wzruszający temat poruszyła Pani Monika Szulkowska, która odpowiedziała na pytanie jak funkcjonują uczniowie z zespołem Aspergera w szkole. Pani Agnieszka prowadzi również blog Pomysły ticzerki i podzieliła się pomysłami ze swojej pracy. Nie zabrakło również warsztatów, na których nasze metodyczki z Lokalnego Ośrodka Metodycznego w Dublinie : Dorota Połatyńska i Weronika Mielewczyk, w prosty sposób pokazały jak pracować z kartami Multi-Talk aby uczniowie chcieli do nas mówić, a lekcje stały się ciekawe i upłynęły w przyjaznej atmosferze. 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia