Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Akcja i Reakcja!

Zadaniem uczniów na zajęciach koła chemiczno-fizycznego był tym razem projekt własnego pojazdu napędzanego balonem.  Samo budowanie daje mnóstwo frajdy a jeszcze większa zabawa była podczas testowania, który pojazd pojedzie tak daleko i szybko, jak to możliwe. Swoje samochody uczniowie zbudowali z materiałów recyklingowych takich jak, kartony, papierowe rurki, zakrętki do butelek. Niewątpliwie była to udana lekcja by zapoznać się z trzecią zasadą dynamiki Newtona, zgodnie z którą gdy powietrze jest wypychane z balonu do tyłu, musi działać równa i przeciwna siła reakcji, która popycha balon do przodu.   Z tej lekcji nauczyliśmy się że ​​Trzecia Zasada Dynamiki Newtona stwierdza, że na każde działanie zachodzi równa i przeciwna reakcja.

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia