Uczniowie klas 2 i 3 w wyjątkowy sposób uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Klasa 2 rozpoczęła dzień od wysłuchania opowiadania o Polsce, z którego uczniowie dowiedzieli się o rozbiorach Polski, o tym z czym Polacy musieli się zmagać podczas wojny i wreszcie jaki to się stało, że Polska odzyskała niepodległość. Uczniowie przypomnieli sobie symbole narodowe, a jeden z nich - Orzeł Biały stał się głównym motywem pracy plastycznej. Dzieci próbowały zdefiniować słowo „ niepodległość” oraz jaką wartość ma dla nich w dzisiejszych czasach. W klasie 3 zabrzmiał dumnie „Mazurek Dąbrowskiego”, a uczniowie zaprezentowali także taniec narodowy – Mazur, pokazując zaangażowanie i radość z podtrzymywania tradycji. Cały dzień upłynął na rozmowach o historii, polskich bohaterach, symbolach narodowych i znaczeniu 11 listopada. W trakcie zajęć rozmawialiśmy również o tym, jak pielęgnować pamięć o bohaterach oraz jak dbać o ojczyznę poprzez codzienne, patriotyczne postawy. Był to czas pełen refleksji, nauki i wspólnego przeżywania ważnego dla Polski święta.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z relacją z tego wyjątkowego dnia!