Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Turniej karnawałowy "DOOKOŁA ŚWIATA"

Karnawał to czas radości oraz wspaniałej zabawy wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 10 lutego 2024 r., w naszej szkole PAK w Dublinie, gdzie odbył się turniej karnawałowy pod tytułem "Dookoła świata". W wydarzeniu tym udział wzięli uczniowie klas 4 - 8, których połączyła dobra zabawa w konkurencjach umysłowych i sportowych. W sekundach przenosili się w różne strony świata, przy czym wykazywali się ogromną wiedzą i sprawnością fizyczną. Konkursy z zakresu wiedzy dotyczyły szeregu zagadnień związanych z geografią Polski i świata, z wyjątkowymi atrakcjami w różnych krajach, aż po same kuchnie świata. Ostatecznie turniej karnawałowy wygrali wychowankowie klasy 4a, 5b i 6. W nagrodę zostali oni zwolnieni z zadania domowego.

Jednakże to nie był koniec atrakcji tego turnieju. Zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową. Powstało wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami z wykorzystaniem rozmaitych materiałów.  

Rada jurorska miała niezwykle trudne zadanie, dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę pomysłowość, oryginalność oraz walory estetyczne wykonanych masek.

Nagrodziła i wyróżniła następujących autorów:

*Laureaci:

Philip Zarzeczny kl. 4b

Helena Nieznalska kl. 4a

Wiktoria Żołnierczuk kl. 4b

Iga Rzebka kl. 8

Alicja Kowalska kl. 6

Nicole Holohan kl. 6

*Wyróżnienia:

Wiktoria Bosowska kl. 5b

Olivier Raczak kl. 4a

Judyta Mikołajczak kl. 4a

Mella Zabłocka kl. 6

Julia Gruba kl. 6

Antoni Marchwicki kl. 6

Na zakończenie turnieju karnawałowego znalazła się chwila na pamiątkowe zdjęcia klasowe. Tego dnia wszyscy bawili się doskonale, a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy! 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia