Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

WARSZTATY HISTORYCZNE

Dzięki naszym wspaniałym Gościom - edukatorom z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku -ubiegła sobota (18 listopada) w szkole PAK była wyjątkowa.

Pani Aleksandra Szwarc poprowadziła warsztaty z klasami piątymi, podczas których opowiedziała o niesamowitej woli walki, odwadze, oddaniu i umiejętnościach polskich pilotów w czasie II wojny światowej. Uczestnicy zajęć mogli zagrać w gry strategiczne, wcielając się między innymi w rolę pilotów Dywizjonu 303.  Uczniowie kl. 7-liceum uczestniczyli natomiast w bardzo ciekawych warsztatach poprowadzonych przez pana Bartosza Januszewskiego, w trakcie których poznali najważniejsze fakty dotyczące zbrodni katyńskiej, a następnie na podstawie otrzymanych materiałów określali tożsamość ofiar.

Sobotnie warsztaty wzbogaciły wiedzę naszych uczniów, poszerzyły ich horyzonty a zarazem pokazały w jak przystępny sposób można przyswajać istotne informacje.

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia