Klasa 4a poznaje lekturę " Akademia pana Kleksa"

Klasa 4a poznaje lekturę " Akademia pana Kleksa", uczy się, a przy okazji dobrze się bawi. Chcąc dorównać panu Kleksowi w tworzeniu pięknych i smacznych potraw, czwartoklasiści wykonali swoje sałatki i kanapki. Następnie każdy uczeń zapisał przepis na swoją potrawę. Dzieci pamiętały o tym, aby najpierw wymienić wszystkie składniki potrzebne do wykonania kleksowych przysmaków, zapisując je jeden pod drugim i podając ilość. Potem opisały sposób przygotowania. Po sprawdzeniu przepisu przez nauczycielkę mogły zabrać się za zjadanie przygotowanych przez siebie dań.

Ponieważ pozazdrościliśmy uczniom Akademii Pana Kleksa lekcji kleksografii, również taką zorganizowaliśmy. Na specjalnie złożonych karteczkach zrobiliśmy plamy atramentowe. Zadaniem każdego ucznia było wymyślić, w jaki kształt ułożył się kleks na jego kartce i stworzyć krótki wierszyk nawiązujący do kształtu rozlanego atramentu. Powstały zabawne rymowanki.