Andrzejki klasa 1A i 1B

„Będziemy wróżyć? Czemu nie!
Już błyszczą kocie oczy w mroku…
Wieczór andrzejek zdarza się
Raz jeden tylko w całym roku.”

Zebrała się nas gromada dzieci z pierwszej klasy w Polskiej Akademii Wiedzy, chętnych do zabaw andrzejkowych.  Dziś w naszej klasie magii moc, gdyż mnóstwo wróżb czekało na nas. Kto pierwszy za mąż wyjdzie? Do kogo szczęście przyjdzie? Kto swoją drogę odnajdzie?

Na te wszystkie pytania odpowiedź dziś znaleźliśmy, lecz na efekty i wyniki jeszcze w przyszłości musimy poczekać J

Podczas dzisiejszej lekcji prześwietlały nam niektóre z naszych polskich andrzejkowych przysłów. „Gdy w Andrzeja deszcz lub słota, w grudniu drogi bez błota …”, „Której but na progu stanie, pierwsza panna na wydanie’’ wiec z niecierpliwością czekamy na magiczną Noc 30 listopada. ŻYCZYMY Wam wszystkim super zabawy, bo my już mieliśmy przedsmak przeróżnych andrzejkowych wróżb.

Klasa 1a i 1b