Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Misterium Męki Pańskiej - przedstwienie uczniów szkoły PAK

W dniu drugiego kwietnia 2022 roku odbyło się wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole. Uczniowie klas czwartych i chlopcy z klasy szóstej przygotowali spektakl pod tytułem "Misterium Męki Pańskiej".   Młodzież, z wielką powagą i wczuciem się w role, uczestniczyla w wydarzeniach z życia Jezusa. Julia wprowadziła nas w nastrój powagi i skupienia, opisując tło wydarzeń. Znaleźliśmy się w epoce Chrystusa.  Apostołowie towarzyszą Jezusowi podczas wejscia do Jerozolimy, modlitwy na Górze Oliwnej. Widzimy zdradę Judasza, pojmanie Jezusa. PoznajemyArcykapłana i widzimy wahania Piłata. Natalia z kolei komentowała wydarzenia po śmierci Chrystusa. W nastroju refleksji i zadumy młodzież śledziła z uwagą akcje. Na scenie panuje radość. Jezus zmartwychwstał. Widzimy Anioła, który obwieszcza nam dobrą nowinę: "Pan nasz zmartwychwstał. Alleluja." Młodzież entuzjastycznie podeszła do organizacji przedstawienia. Pomagała w dekorowaniu sceny, wyborze strojów i rekwizytów. Chłopcy czuli się jak prawdziwi rycerze  Chrystusa, utrzymywali dyscyplinę i porządek. Dziewczęta natomiast dbały o każdy detal stoju i dekoracji. Całemu spektaklowi towarzyszyła piękna muzyka Ennio Morricone i Pieśni Wielkopostne.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom wzruszającego występu.

 

Byliście świetni !!!

 

Dziękujemy również Pani Dyrektor i wszystkim Nauczycielom za pomoc i wsparcie.

 

 

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia