KOŁO PLASTYCZNE  AKWARELA - PROWADZI AGNIESZKA JANOWSKA

To, co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez             
wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie.        

Michał Anioł
 

                        
Założeniem pracowni jest rozbudzenie pasji i chęci do tworzenia szeroko rozumianej sztuki plastycznej. Zajęcia z zakresu edukacji artystyczne skierowana są do dzieci i młodzieży.
Naszym celem jest wspomaganie i ukierunkowanie w indywidualnym rozwoju ucznia. Kształtowanie i rozwijanie inteligencji wizualno-przestrzennej, odkrywając talenty, nowe pasje i umiejętności. 
Równocześnie zdając sobie sprawę z tego, że nie zawsze efekt końcowy musi być perfekcyjny. Zakładając, że młody twórca czerpie najwięcej doświadczenia i radości w samym procesie twórczym. W pracowni plastycznej chcielibyśmy uniknąć wszelkiej presji ze strony odbiorcy. Presji-bycia perfekcyjnym. Założeniem naszym jest ciężka praca lecz w atmosferze wzajemnej akceptacji. Jeśli chcesz przeżyć wspaniałą przygodę ze sztuką to jest dobre miejsce dla ciebie :) ZAPRASZAMY 

 

 


 

WARSZTATY ARTYSTYCZNE OŁÓWKIEM I PĘDZLEM - PROWADZI JOANNA GRYNIEWICZ 

 

Warsztaty z Rysunku i Malarstwa skierowane są do wszystkich tych którzy poszukiwali bardziej zaangażowanej formy wyrażania się poprzez rysunek czy malarstwo.To zajęcia w grupie mieszanej wiekowo. Poziom prac z pierwszych zajęć zadecydował o dalszym uczestnictwie.Odnaleźli się w nich zarówno Ci młodsi jak i starsi,którzy przy dzwiękach muzyki tworza swoje prace.

Głównym celem warsztatów jest:

-rozwijanie zdolności obserwacji

-ćwiczenie koncentracji

-uwrażliwienie na kolor czy też poszukiwanie szerokiej gamy odcieni szarości

-nabywanie większej umiejętności i pewności w operowaniu środkami wyrazu plastycznego

-poznawanie nowych ćwiczeń rysunkowych i malarskich.

Informacje organizacyjne

Warsztaty odbywają się co sobotę, o godz 13:30 i trwają 2 godz lekcyjne.Są to zajęcia otwarte. Odpłatnie mogą brać w nich udział osoby spoza szkoły.

Prowadzenie

Joanna Gryniewicz absolwentka Wydziału Sztuki w Cieszynie. Dyplom z Malarstwa otrzymała w pracowni  adi.II st. Tadeusza Rusa. Uprawia rysunek, malarstwo, fotografię.Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych jak i zbiorowych.
 KOŁO CHEMICZNO- FIZYCZNE-  PROWADZI  DOMINIKA BLEHM
 
Koło chemiczno-fizyczne zaprasza na zajęcia uczniów klas od 4-6 które obejmują w równym stopniu zagadnienia związane z takimi dziedzinami nauki jak biologia, chemia, fizyka.

Dzieci dowiedzą się co to są cząsteczki, a wykorzystując akcesoria plastyczne zbudują modele znanych związków chemicznych. Przekonają się jak nieprzewidywalne mogą być różne reakcje chemiczne wykorzystując proste odczynniki chemiczne jakie można znaleźć w zasobach kuchennych każdego domu. Poznają podstawy budowy komórki, zobaczą ją pod mikroskopem, dowiedzą się w jaki sposób funkcjonuje. Uczniowie wykonują swoje własne preparaty mikroskopowe z cebuli czy plastikowe figurki z mleka. To tylko niektóre propozycje zajęć które wprowadzą dzieci w świat nauk przyrodniczych.

 

“ Nie istnieje żadna logiczna reguła, według której można odkryć podstawowe prawa przyrody. Zdolna jest do tego tylko i wyłącznie intuicja “     
 
/Albert Einstein/
 ZAJĘCIA Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO PROWADZI ANNA KRZEMIŃSKA

W programie zajęć miedzy innymi: poznanie kultury hiszpańskiej oraz ciekawostek związanych z tym krajem, gramatyka, wymowa, dialogi.Nauka ta będzie połączona z zabawą, grami, piosenkami dla dzieci, oczywiście wszystko to w języku hiszpańskim. Wszystkie te formy zajęć będą dostosowane do wieku dzieci.

Zapraszam chętnych rodziców zainteresowanych nauką języka hiszpańskiego (godziny zajęć do uzgodnienia).
 ZUMBA  DLA DZIECI I RODZICÓW PROWADZI JUSTYNA MIKOŁAJCZYK

To taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitnes. Zumba zawiera  w sobie element tańca i aerobiku.

 ZAJĘCIA SPORTOWE - PROWADZENIE ROBERT WORTMANN
 

Zajęcia sportowe dla dzieci rozwijają zmysł równowagi i koncentracji. Wzmacniają kości i mięśnie dziecka, organizm zostaje dotleniony. Zajęcia te ćwiczą nie tylko ciało, ale i umysł.
 GIMNASTYKA KOREKCYJNA - PROWADZI JOLANTA TULIKOWSKA

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej mają na celu rozpoznanie i skorygowanie wad postawy u dzieci i młodzieży. Wady postawy u dzieci mogą być w przyszłości przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, jak również spadku ogólnej sprawności organizmu.


 KLUB LEGO - PROWADZI OLGA ZAŁĘSKA

Zajęcia Klubu LEGO Małych Architektów adresowane są do uczniów naszej Szkoły – miłośników popularnych i lubianych klocków LEGO®.

Podczas nich rozwijamy pasję tworzenia, dzielimy wspólną radość budowania, rozbudzamy wyobraźnię. W miłej atmosferze poznajemy podstawy budownictwa i architektury. Uczymy się bawiąc i budując. Rozwiązujemy problemy i mierzymy się z zadaniami jak prawdziwi budowniczy. W trakcie spotkań Klubu tworzymy plany i projekty na wybrany temat. Każde spotkanie niesie nowe wyzwania.

Zajęcia rozwijają kreatywność i budzą ciekawość świata. Wpływają na umiejętności logicznego i przestrzennego myślenia oraz sprawności manualne. Są dostosowane do wieku, możliwości i umiejętności uczestników. W ciekawy sposób uczą podejmowania wyzwań i rozwiązywania problemów. Zachęcają do samodzielnego zdobywania wiedzy i są świetną zabawą.

Spotkania Klubu odbywają się w każdą sobotę, w godzinach od 13:30 do 15:00.
ZAJĘCIA DODATKOWE Z RELIGII - PRZYGOTOWANIE DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.  - PROWADZI BEATA WANIC

Celem naszych spotkan, jest przygotowanie dzieci do I Komunii Swietej. Poznajamy podstawowe wiadomości dotyczące prawd wiary, które pomagaj dzieciom w lepszym przygotowaniu do Sakramentu. Zajecia prowadzimy wedlug podrecznika: Mały Katechizm, Przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej, wyd. Opole 2013.
 ZAJĘCIA PSYCHOEDUKACYJNE - PROWADZI KATARZYNA ALBIN

 
 
W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie naszej szkoły kilka razy w roku mają zajęcia psychoedukacyjne (psychologiczne).  Celem tych zajęć jest poznanie mechanizmów zachowania się człowieka, emocji i przekonań, które wpływają na nasze myśli oraz stosunek do innych. W życiu codziennym rzadko zastanawiamy się nad uczuciami, reakcjami i zachowaniami. Zajęcia psychoedukacyjne mają pomóc uczniom zdobyć umiejętności wykorzystywane w codziennym życiu, w relacjach z rówieśnikami, dorosłymi. Prowadzone są poprzez zabawę, warsztaty, pracę w grupie oraz dyskusję.  Często motywem przewodnim zajęć są aktualnie przeżywane przez klasę problemy/sytuacje, a najczęściej poruszanymi tematami są emocje, ich rozpoznawanie, sposoby radzenia sobie z nimi, komunikacja, stres, uzależnienia.
 
 


ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE - PROWADZI MILENA RAKOCZY

 

Celem tych zajęć jest kształtowanie mowy w szkole, czyli dbanie o jej prawidłowy i jak najlepszy rozwój pod względem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym.  Usuwanie wad wymowy, zaburzeń głosu oraz trudności w czytaniu i pisaniu.​