ZAPROSZENIE !

LOGOPEDĄ MILENĄ RAKOCZY, KTÓRA POPROWADZI

WARSZTATY   DWUJĘZYCZNOŚĆ A LOGOPEDIA

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Tak, tak! W minioną sobotę w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jabłka, w nawiązaniu do Światowego Dnia Jabłka, który przypada 28 września. Jabłko jest jednym z najbardziej powszechnych i lubianych owoców przez dzieci. Zresztą nie bez powodu. Oprócz tego, że jest smaczne, to stanowi znakomite źródło witaminy C, beta-karotenu i potasu.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania przygody robaczka - głównego bohatera wiersza J. Brzechwy „Entliczek-pentliczek”. Utwór bardzo spodobał się dzieciom, a sam robaczek zyskał sympatię wszystkich przedszkolaków.

Głównym celem tego dnia było poszerzenie wiedzy dzieci na temat jabłka. Przedszkolaki bardzo szybko zamieniły się w małych badaczy poszukujących

odpowiedzi na pytania: „Jak wygląda jabłko? Jakie ma kolory? Gdzie rosną  jabłka? Dlaczego jabłka spadają z drzew? Ile pestek jest w jabłku?”. Dzieci samodzielnie udzielały odpowiedzi  na podstawie obserwacji i zabaw badawczych, w trakcie których mogły działać i weryfikować postawione przez siebie hipotezy. Największym zaskoczeniem dla małych odkrywców okazał się fakt, że jabłko potrafi pływać.

Tematem naszej pracy plastycznej było oczywiście jabłuszko i towarzyszący mu robaczek. Jabłka zamieniliśmy również w stemple i stworzyliśmy piękną jabłoń. Wspólnie nauczyliśmy się  piosenki „Gruszko-jabłuszko”, która umilała nam czas podczas zabaw ruchowych.

Na zakończenie naszego jabłkowego dnia na naszych przedszkolaków czekała miła niespodzianka. Każdy z przedszkolaków mógł wcielić się w rolę robaczka i zrobić sobie zdjęcie z wizerunkiem jabłuszka. Dzieci z przyjemnością pozowały do zdjęć. Zresztą zobaczcie sami.

Pozdrawiamy- pani Ewelina i pani Kasia

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej