ZAPROSZENIE !

 

W SOBOTĘ 21.10.17 O GODZ. 9.15 ZAPRASZAMY

SERDECZNIE RODZICÓW NA SPOTKANIE Z PANIĄ

LOGOPEDĄ MILENĄ RAKOCZY, KTÓRA POPROWADZI

   WARSZTATY   DWUJĘZYCZNOŚĆ A LOGOPEDIA

 • W sobotę 14 listopada 2015 r. podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości ogłoszone zostały wyniki konkursu na najciekawszy plakat z hasłem zachęcającym do korzystania z biblioteki szkolnej i czytania w języku polskim. Komisja nie miała łatwego zadania, bo wszystkie prace były piękne i pomysłowe. Musiała jednak wybrać te najlepsze.
  I tak w klasach 1-3 zwyciężyła Jessica Geraghty(kl. 1a), a w klasach 4- gimnazjum najlepsza była Martyna Sawicka (kl.5).  Pani dyrektor Małgorzata Rosek wręczyła im nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Komisja wyróżniła też pracę Julii Tyburskiej z kl. 3b, która oprócz dyplomu dostała też słodką niespodziankę. Dyplomy za udział w konkursie otrzymali  autorzy wszystkich plakatów.

   

  Jessica Geraghty (kl. 1a) Martyna Sawicka (kl.5) Julia Tyburska (kl. 3b)
   

  Dziękujemy serdecznie tym uczniom, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Cieszymy się, że mamy tylu miłośników książek. Mamy nadzieję, że hasła, które umieścili na swoich plakatach, przekonają wszystkich, że czytanie może być niesamowitą przygodą i przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Oto najciekawsze z nich:

  Czytanie zabiera Cię do krainy wyobraźni.

  Im więcej czytasz, tym więcej odkrywasz.

  Czytam, bo lubię.

  Książka- klucz do wiedzy.

  Biblioteka szkolna to biuro podróży, a książka to bilet do świata wyobraźni.

  Czytaj książki, będziesz wielki, nie pomylisz już literki.

  Książki są owocem dla Twojego umysłu.

  Książki dają nam wiedzę i zabawę.

  Czytanie rozwija.

  Czytaj książki, bądź mądry.

  Każdy może czytać.   

 • BIBLIOTEKA SZKOLNA JUŻ OTWARTA!!!


            Zapraszamy wszystkich uczniów Polskiej Akademii Wiedzy do naszej szkolnej biblioteki, w której można wypożyczyć książki dla dzieci i młodzieży w języku polskim.

            Nieprzypadkowo rozpoczynamy w październiku. Otóż miesiąc ten jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym roku jego hasło brzmi: "Biblioteki szkolne rządzą". Mamy nadzieję, że polskie książki będą królowały w domach naszych uczniów!

            Opiekunkami biblioteki są panie polonistki: Andżelika Łapaj i Anna Ostapowicz. Będą one nie tylko wypożyczały książki, ale też postarają się zaszczepić miłość do czytania podczas lekcji bibliotecznych.

            Na początek- aby zachęcić naszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki i tym samym do czytania w języku polskim- proponujemy dwa konkursy: ...pokaż więcej

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej
 

   PARTNERZY
 
Semper Polonia
spiritually strong