Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Gry i plakaty ortograficzne

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego i jak co roku postanowiliśmy uczcić to święto na lekcjach języka polskiego. Tym razem wzięliśmy na warsztat naszą piękną, choć czasami trudną ortografię. Przypomnieliśmy sobie poznane w młodszych klasach zasady pisowni, a następnie uczniowie pracowali tak, jak lubią najbardziej, czyli w grupach. Siódmoklasiści wykonali plakaty ortograficzne, na których umieścili trudne ortograficznie słowa. Natomiast ósmoklasiści i licealiści przygotowali kolorowe i niezwykle ciekawe gry planszowe, które na koniec przetestowaliśmy. Trudno nam było wybrać jedną najlepszą, bo każda była wciągająca i miała coś, czego nie miały inne. Efekty pracy uczniów można podziwiać na dołączonych zdjęciach.

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia