Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Polska na mundialu, czyli o piłce nożnej na języku polskim

W niedzielę 20 listopada 2022 r. rozpoczęły się w Katarze Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, w których bierze udział reprezentacja Polski. Nie mogliśmy pominąć tego faktu na lekcjach języka polskiego i dlatego uczniowie klas 7- liceum przyjrzeli się bliżej tej dyscyplinie sportu. Na rozgrzewkę napisali krótkie dyktando- kilka ciekawostek na temat piłki nożnej. Później pracowali w grupach. Musieli zmierzyć się z łamigłówką logiczną związaną z występami Polaków na mundialu, a następnie uzupełnić tekst o meczu piłkarskim literami ó, u, rz, ż, ch i h. Kolejnym wyzwaniem był quiz na temat znajomości piłki nożnej. Ostatnim zadaniem było przygotowanie plakatu wspierającego polską drużynę. Uczniowie wykonali piękne prace, które- mamy nadzieję- przyniosą szczęście naszym piłkarzom. Trzymamy za nich kciuki!

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia