Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Uczniowie listy piszą…

Listy tradycyjne powoli odchodzą w niepamięć, ale na lekcjach języka polskiego ciągle uczymy się, jak poprawnie je pisać, bo przecież podobne zasady obowiązują na przykład w korespondencji mailowej. Żeby uczynić tę naukę bardziej atrakcyjną, nasi uczniowie z klas 4-8 i liceum pisali w grudniu listy do swoich rówieśników w Polsce. Opisali w nich na przykład to, jak wygląda ich życie i nauka w Irlandii oraz czym się interesują. Listy wraz z życzeniami świątecznymi i drobnymi upominkami zostały wysłane do Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamesznicy, której uczniowie napisali listy również do nas. Dowiedzieliśmy się z nich między innymi, że ich wieś znajduje się w województwie śląskim, w gminie Milówka i leży u podnóża Baraniej Góry, z której wypływa Wisła. Płynie ona jednak z drugiej strony góry- przez miasto Wisłę, z której pochodzi sławny skoczek narciarski Adam Małysz. Pobliska wieś-Milówka- znana jest z kolei dzięki braciom Golec z zespołu Golec uOrkiestra. Uczniowie z Polski napisali też o swojej szkole, nauce i zainteresowaniach. To była dla nas wszystkich niezwykła lekcja języka polskiego w praktyce i już wiemy, że tę współpracę będziemy kontynuować, bo dzięki niej nauka staje się znacznie ciekawsza!

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji, Nauczycielom oraz Uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamesznicy za ciekawe listy, kartki świąteczne, przepiękne książki i upominki oraz za podręczniki, które z pewnością wykorzystamy w naszej szkole.

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia