Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Baśniowy Bal Karnawałowy

Z Nowym Rokiem szedł karnawał,

Przebieraniem się zabawiał.

W instrumenty przebrał drzewa,

Wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

 

Przebrał dzieci, spójrzcie sami,

Są Indianie z piratami

I serpentyn widać zwoje,

Są krasnale, są kowboje.

Jest biedronka z muchomorkiem,

Przyszedł także Bolek z Lolkiem,

Sznur korali ma Cyganka,

W stroju z frędzli jest Indianka.

 

I balony lecą w górę,

Ktoś czerwony ma kapturek,

Jest karnawał, dzieci tańczą,

Gra orkiestra przebierańcom.

 

Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat! Jego fenomen polega na tym, że w znanej nam formie organizuje się go od kilku setek lat i nic nie wskazuje na to, by tradycje karnawałowe miały odejść w zapomnienie.

    Polskie słowo karnawał to zapożyczenie z włoskiego carnevale, oznaczające pożegnanie mięsa. Stąd w tym wesołym czasie na stołach dominują potrawy mięsne oraz słodkie przekąski. Chcemy zjeść ich jak najwięcej, by nie brakowało ich nam podczas trwania Wielkiego Postu.

   Spróbujcie poszukać, a znajdziecie w internecie karnawał w Rio, karnawał w Krakowie, karnawał na całym świecie ..... 

A co się stanie, gdy wpiszecie karnawał w Dublinie ????

         Królewny, krasnale, Kot w butach, Czerwony Kapturek, Arielka, dzielni rycerze, postacie z baśni, ale również te z nowoczesnych bajek: Ninja, Superman, Frozen, Harry Potter, a wszystko to na fantastycznej imprezie zorganizowanej 27 stycznia 2018 r. w Polskiej Akademii Wiedzy w Dublinie. Niech żałują ci, którzy nie byli! Mnóstwo zabaw, konkursów, szaleństwo taneczne,a do tego każdy wyszedł z nagrodą!!! Niech galeria zdjęć będzie dla was dowodem, jak świetnie przedszkolaki oraz uczniowie z klas 0, 1, 2 i 3 bawili się tego dnia.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia