Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

 • POLSKA AKADEMIA WIEDZY W DUBLINIE im. A.MICKIEWICZA

  O'CONNELL SECONDARY SCHOOL
  North Richmond Street, Dublin 1
  www.szkolapak.com
  0872 55 99 18
 • DRODZY RODZICE !

  PRZED PAŃSTWEM WYBÓR SZKOŁY POLONIJNEJ DLA DZIECKA.

  Zachęcamy do wyboru Polskiej Akademii Wiedzy w Dublinie.
  Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej Wasze dzieci będą
  - poszerzać zakres przyswajanego języka o słownictwo, frazeologie oraz konstrukcje gramatyczne
  - poznawać w ciekawej formie literaturę, historię, geografię i kulturę polską
  - lepiej rozumieć kraj pochodzenia rodziców
  - przygotować się do matury z języka polskiego
  - skorzystać z szerokiej oferty bibliotecznej szkoły
  - uczęszczać na zajęcia z logopedą
 • OFERTA SZKOŁY

  Zajęcia obowiązkowe od godz. 9.00 do 13.15

  - przedszkole dla 3 – 4 latków
  - oddział przedszkolny dla 5 – 6 latków
  - edukacja wczesnoszkolna dla klas 1-3
  - nauczanie przedmiotowe dla klas 4 – 8 oraz liceum
  - przygotowanie do matury z języka polskiego

  Zajęcia dodatkowe od godz.13.20 do 15.00

  - koło plastyczne
  - koło sportowe
  - zajęcia chemiczno – fizyczne
  - język angielski dla rodziców
  - ZUMBA dla dzieci i rodziców ( zajęcia dopłacane przez rodziców)
  - klub LEGO (zajęcia dopłacane przez rodziców)
 • Organizujemy uroczystości, akademie, konkursy szkolne i polonijne.

 • Uczniowie wraz z nauczycielami redagują gazetkę szkolną.

 • Nasi uczniowie wyjeżdżają do Polski na obozy organizowane przez SENAT RP koordynowane przez Stowarzyszenie WSPÓLNOTA POLSKA

 • Odwiedzamy też zaprzyjażnioną szkołę w Płońsku oraz gościmy w Irlandii uczniów i nauczycieli tej szkoły

 • ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO ODWIEDZENIA NASZEJ

  STRONY WWW.SZKOLAPAK.COM

  ORAZ FACEBOOK

  ZAPRASZAMY !!!

Jasełka w szkole PAK

W sobotę 14 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez panie: Monikę Kacprzycką -Coyne i Weronikę Mielewczyk oraz uczniów z klas trzecich. Oprawę muzyczną zapewniła pani Margarita Szymczyk.
Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. Uczniowie w pięknych strojach, ku uciesze swoich rodziców, przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia, którą stworzyła pani Joanna Gryniewicz z pomocą pani Renaty Łukaszewicz, nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przekazały magię Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło oczywiście urokliwego występu naszych przedszkolaków, których przygotowały panie Kornelia Irfan i Patrycja Czerkies.

Po zakończeniu jasełek pani dyrektor Małgorzata Rosek ogłosiła wyniki konkursu „Sówka- symbol naszej szkoły”. Sówki duże i małe zachwyciły wszystkich swoją różnorodnością i bogactwem kolorów. Wybór najładniejszych był niełatwy, ale jury musiało podjąć decyzję i wyłonić zwycięzców. Oto uczniowie, którzy zostali nagrodzeni za swoje prace: Kacper Głogowski kl.0b, Ellen Farrelly kl.1a, Benjamin Kurowski kl.2b, Karolina Mielewczyk kl.3b, Martyna Marchlewicz kl.4, Nikola Nowacka kl.5 oraz Sofia Irfan kl.6.
Na koniec zabrzmiały kolędy przy akompaniamencie zespołu Valors, który już tradycyjnie wspiera nas "muzyką na żywo". Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Wręczyła też prezenty i podziękowania dla rodziców oraz zaproszonych gości.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia