Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole A - Halloween

Ostatniej soboty przedszkolaki rozmawiały o dniu - Halloween. Dowiedziały się, dlaczego w Irlandii i na całym świecie ostatniego dnia Października dzieci i dorośli przebierają się za straszydła i czarownice, chodzą o domu do domu i zbierają słodycze. Dzieciaki opowiedziały, za kogo się przebiorą.  Rozmawialiśmy o czarownicach, duchach i potworach. O tym, iż pomimo ze strasznie wyglądają wcale nie są takie straszne. Wysłuchaliśmy piosenki o „Czarownicy z Księżyca”, która nie straszyła dzieci, a je rozśmieszała. Bawiliśmy się również w szukanie ukrytego skarbu, którym były cukierki. Odbyły się również zawody, kto najdłużej utrzyma Halloweenowy balonik w kubku. Po konkurencji dzieci ze swoich baloników stworzyły potwory.  Wykonaliśmy również prace plastyczna – sympatycznego duszka z papierowego talerzyka. Na koniec dnia leczyliśmy parami pasujące obrazki dyni. Zajęcia upłynęły nam bardzo milo i wcale nie strasznie.

Pozdrawiamy z przedszkola A

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia