Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

W świecie „Akademii pana Kleksa”.

 „Akademia pana Kleksa” to ponadczasowa i ponadpokoleniowa powieść, której autorem jest Jan Brzechwa. Mieli okazję przekonać się o tym uczniowie klas czwartych, którzy z wielkim zaangażowaniem opowiadali o magicznym świecie, w którym to każdy bez wyjątku choć na chwilę chciałby się znaleźć. Intrygował ich szczególnie niezwykły nauczyciel – Ambroży Kleks (zredagowali jego opis) oraz świat, jaki stworzył on w swojej szkole. Z wielkim entuzjazmem reagowali na darowane im przez nauczyciela piegi za dobrą pracę, chętnie śpiewali oraz rozwiązywali krzyżówki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także lekcje prowadzone w akademii. Z zaciekawieniem dyskutowali bowiem na temat kleksografii, przędzenia liter, leczenia chorych sprzętów oraz geografii. Podsumowaniem naszych zajęć było wykonanie prac plastycznych, za których pomocą dzieci przedstawiły wymarzoną przez siebie lekcję w tej niezwykłej szkole pana Kleksa 

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia