Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Teatr na poważnie i na wesoło

Uczniowie liceum na kilku ostatnich lekcjach języka polskiego zajmowali się zagadnieniami związanymi z teatrem. Punktem wyjścia naszych rozważań stały się dwa utwory: piosenka w wykonaniu Edyty Geppert „Największy teatr świata” oraz wiersz Wisławy Szymborskiej „Życie na poczekaniu”. Na ich podstawie  licealiści zgromadzili słownictwo związane z teatrem (np. sufler, kuluary, kurtyna, antrakt), a także dowiedzieli się, czym jest motyw theatrum mundi (świat jako teatr, ludzie jako aktorzy). Po teorii przyszedł czas na praktykę. Uczniowie mieli okazję „pobawić się” w teatr. Ich zadaniem było przygotowanie inscenizacji wybranego wiersza dla dzieci. Po zapoznaniu się z treścią utworu musieli wykonać kukiełki oraz afisz reklamujący ich sztukę. Zwieńczeniem lekcji była prezentacja przedstawień, za które wszystkim aktorom należą się wielkie brawa!

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia