Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole - Biegun Północy oraz Biegun Południowy

Ostatiej soboty przedszkolaki odwiedziły Biegun Północy oraz Biegun Południowy. Rozmawialismy o tym jakie zwierzęta tam mieszkaja i jaka mają pogodę. Była mowa o niedźwiedziach polarnych,  fokach, pingwinach i morsach. Dowiedzieliśmy się również, że na biegunie mieszka sowa, zajac i wilk polarny. Przedszkolaki wykonały swoją polarną lustracje. Aby przybliżyć  najmłodszym temat zimna, lodu i śniegu, dzieci brały udział w zabawach sensorycznych. Miały możliwość zabawy lodem z wodą i kuleczkami wodnymi, śniegiem zrobinym z mąki ziemniaczanej oraz ryżem zabarwionym na niebiesko i biało. Dzieciom bardzo spodobała się taka forma zajęć i w przyszłości na pewno do niej wrocimu. 

Pozdrawiamy

Kasia Ogrodowicz

Kornelia Irfan 

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia