Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole B CZARY MARY, CZARY MARY, ANDRZEJKOWE CZARY

W minioną sobotę przenieśliśmy się w świat fantazji i wróżb do krainy magii. Aby wejść do tego świata, przedszkolaki musiały spełnić dwa zadania. Po pierwsze, musiały pamiętać, że każda wróżba to przede wszystkim świetna zabawa, a po drugie, nauczyć się zaklęcia, które towarzyszyło nam  przez cały dzień andrzejkowych wróżb.

Zabawę rozpoczęliśmy od wrzucania monet do „studni”. W zależności od ilości trafionych monet odczytywaliśmy wróżbę. Podczas swobodnej improwizacji ruchowej próbowaliśmy odnaleźć swoją drugą połówkę i połączyć się w pary z „rozbitych serc”. Nie mogło zabraknąć wróżenia z butów. Przedszkolaki z niecierpliwością przekładały swój but na początek kolejki, sprawdzając, który pierwszy przekroczy próg przedszkolnych drzwi.

 Najwięcej jednak emocji wywołały „Pływające kwiatki”. Pomalowane i złożone wkładaliśmy do naczynia z wodą, pamiętając przy tym o najskrytszym życzeniu. Przy kontakcie z wodą kwiatki  zaczęły pięknie rozkwitać, uwalniając przy tym swoje barwne wzory. Taka mała magia.

Dzień andrzejkowych wróżb za nami. Ten magiczny dzień był wspaniałą okazją do zapoznania się z tradycja andrzejkową, gwarnej zabawy oraz integracji grupy.

Czas rozpocząć przygotowania i odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Ciekawe, czy wszystkie dzieci napisały już list do Świętego Mikołaja?

Pozdrawiam pani Ewelina

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia