Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Wielkanoc 2018


(…)Wiosna na nas
zza firanek zerka,
a pstrokate pisanki
chcą tańczyć oberka.
Wpuśćmy wiosnę.
Niech słońcem
zabłyśnie nad stołem
w wielkanocne świętowanie,
jak wiosna wesołe!

E. Skarżyńska

 

Akademia Wielkanocna w Polskiej Akademii Wiedzy

 

Wielkanoc to czas radości i triumfu Zmartwychwstania. Jak co roku, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie wprowadzające w atmosferę Świąt Wielkanocnych.

Tegoroczna Akademia Wielkanocna składała się z dwóch części. Najpierw odbyła się inscenizacja Pasji wykonana przez uczniów klas 4a, 4b, 5, 6, 7 oraz gimnazjum, przygotowanych przez panią Beatę Wanic. Następnie klasy 0a i 0b wraz z wychowawczyniami- Katarzyną Siejk-Kurdys i Olgą Załęską- zaprezentowały skecze i piosenki o tradycjach związanych z okresem wielkanocnym. Śpiew klas młodszych wspierał chór złożony z uczniów klas 3a i 3b.

Scenę przyozdobiła piękną dekoracją pani Joanna Gryniewicz, nad oprawą muzyczną czuwała pani Weronika Mielewczyk.

Gdy część artystyczna dobiegła końca, pani dyrektor Małgorzata Rosek nagrodziła laureatów Szkolnego Konkursu Ortograficznego oraz Szkolnego Konkursu na Najciekawszy Plakat Ortograficzny.

 

Z radością ogłaszamy, że w Szkolnym Konkursie Ortograficznym nagrodzeni zostali:

Zuzanna Osipiuk- kl.1a,

Natalia Równicka- kl.1b,

Witold Wolanowski- kl.2b,

Nikola Nowacka- kl.3b,

Maja Chrzanowska- kl.4b,

Kacper Ufniarz- gimnazjum,

oraz rodzic:

pan Michał Pudełko.

Zwycięzcy (z wyjątkiem klas pierwszych) wezmą udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w sobotę 14 kwietnia. Dołączy do nich Anna Wanic, która reprezentować będzie kl. 6-7.

Nagrody za Najciekawszy Plakat Ortograficzny otrzymały: Martyna Marchlewicz z kl.2a oraz Sofie Irfan z kl.4a. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć Państwu życzenia zdrowych, pogodnych Świąt, pełnych wiary, nadziei i miłości, radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Wesołego Alleluja!

 

 

 

 

 

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia