Polska Szkola w Dublinie

North Richmond Street, Dublin 1
    www.szkolapak.com
  • DRODZY RODZICE !

PRZED PAŃSTWEM WYBÓR SZKOŁY POLONIJNEJ DLA DZIECKA.

Zachęcamy do wyboru Polskiej Akademii Wiedzy w Dublinie.
    Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej Wasze dzieci będą
    - poszerzać zakres przyswajanego języka o słownictwo, frazeologie oraz konstrukcje gramatyczne
    - poznawać w ciekawej formie literaturę, historię, geografię i kulturę polską
    - lepiej rozumieć kraj pochodzenia rodziców
    - przygotować się do matury z języka polskiego
    - skorzystać z szerokiej oferty bibliotecznej szkoły
    - uczęszczać na zajęcia z logopedą
  • OFERTA SZKOŁY

Zajęcia obowiązkowe od godz. 9.00 do 13.15

- przedszkole dla 3 – 4 latków
    - oddział przedszkolny dla 5 – 6 latków
    - edukacja wczesnoszkolna dla klas 1-3
    - nauczanie przedmiotowe dla klas 4 – 8 oraz liceum
    - przygotowanie do matury z języka polskiego

Zajęcia dodatkowe od godz.13.20 do 15.00

- koło plastyczne
    - koło sportowe
    - zajęcia chemiczno – fizyczne
    - język angielski dla rodziców
    - ZUMBA dla dzieci i rodziców ( zajęcia dopłacane przez rodziców)
    - klub LEGO (zajęcia dopłacane przez rodziców)
  • Organizujemy uroczystości, akademie, konkursy szkolne i polonijne.

• Uczniowie wraz z nauczycielami redagują gazetkę szkolną.

• Nasi uczniowie wyjeżdżają do Polski na obozy organizowane przez SENAT RP koordynowane przez Stowarzyszenie WSPÓLNOTA POLSKA

• Odwiedzamy też zaprzyjażnioną szkołę w Płońsku oraz gościmy w Irlandii uczniów i nauczycieli tej szkoły

• ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO ODWIEDZENIA NASZEJ

STRONY WWW.SZKOLAPAK.COM

ORAZ FACEBOOK

ZAPRASZAMY !!!

Obchody Święta Niepodległości i ślubowanie Pierwszoklasistów

„Jesteśmy Polką i Polakiem,

Dziewczynką fajną i chłopakiem

Kochamy Polskę z całych sił …”

Słowa te wybrzmiały w Polskiej Akademii Wiedzy im. Adama Mickiewicza w dniu, w którym świętowaliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zaśpiewali je uczniowie klas pierwszych w obecności Konsula Generalnego pana Grzegorza Sali, pani dyrektor Małgorzaty Rosek,  grupy historycznej Artherm i nauczycieli. Dla nich był to wyjątkowy moment, na który pilnie przygotowywali się od początku roku szkolnego. W uroczysty sposób zostali włączeni do społeczności uczniowskiej naszej polonijnej szkoły. Od tego momentu zaczyna się ich wielka przygoda z literaturą polską, historią naszej Ojczyzny, pięknymi tradycjami i kulturą naszego kraju. Każdej soboty będziemy zgłębiać tajniki ojczystego języka, jak również pielęgnować nasze szkolne przyjaźnie, bo podróż przez historię, kulturę i tradycję jest ciekawsza w grupie, z koleżankami i kolegami. Przed naszymi pierwszakami jeszcze wiele niezwykłych wydarzeń, różnych projektów oraz mnóstwo wyzwań!!!

Życzymy Wam, kochani Pierwszoklasiści, abyście z radością uczestniczyli w tej podróży i zgłębiali wiedzę o naszej Ojczyźnie, cieszyli się każdym osiągnięciem, nie zniechęcali się trudnościami, a wspomnienia i przyjaźnie, które połączą Was w tej szkole, niech będą blisko Waszych serc na zawsze!

Dziękujemy Wszystkim Gościom, którzy uczestniczyli w tym szczególnym dla naszej szkoły wydarzeniu.