Kasztanowe przedszkole

Sezon na kasztany w pełni. Tradycyjnie dzieci wykorzystują je do tworzenia kasztanków, jednak ludziki to nie wszystko… W minioną sobotę kasztany stały się dla nas inspiracją do tworzenia kreatywnych zabaw, gier i aktywności. Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w kasztanowe przedszkole. Wszystko było kasztanowe: kasztanowa bajeczka, kasztanowe układanki, kasztanowa matematyka i kasztanowe literki. Wykorzystując pokaźną ilość zgromadzonych kasztanów układaliśmy grzyby, samochody, słoneczka, domki i dłuuugie węże. Było przy tym dużo sssssyczenia, a przechodzenie pomiędzy wijącymi się wężami, tak aby ich nie dotknąć, pozwoliło nam ćwiczyć równowagę i kontrolować własne ciało. Graliśmy w kasztanowe kolorowe memory, gdzie przedszkolaki utrwalały kolory i ćwiczyły pamięć.

Kasztany wykorzystaliśmy oczywiście nie tylko do zabawy, ale i do nauki. Oczywiście nauki przez zabawę. Najpierw była kasztanowa matematyka, a wraz z nią rozkładanie kasztanów na planszach z liczbami. Za pomocą kasztanów można nie tylko liczyć, ale także i pisać literki. My tworzyliśmy te najważniejsze dla naszych przedszkolaków, a mianowicie pierwsze literki imion.

Tego dnia kasztany całkowicie opanowały nasze przedszkole. Wspólnie z przedszkolakami udowodniliśmy, że to nie tylko dary jesieni, ale mnóstwo wspaniałych możliwości. Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię, a pomysły posypią się same. Zachęcamy do spróbowania, a radość z zabawy gwarantowana.

Pozdrawiamy z przedszkola „B”

pani Ewelina