Koło chemiczno-fizyczne - Drożdże

Drożdże- organizmy jednokomórkowe

Na zajęciach koła chemiczno-fizycznego uczniowie wykonali doświadczenia z udziałem drożdży piekarskich oraz preparaty mikroskopowe ,które pozwoliły nam na obserwację komórek tych grzybów. W trakcie zajęć okazało się, że drożdże to organizmy jednokomórkowe, wykorzystywane do pieczenia ciast i chleba.Drożdże są organizmami,które żyją na podłożu zawierającym cukry proste.Dzięki odpowiednim enzymom są zdolne do przekształcania cukru w alkohol etylowy i dwutlenek węgla. Ten ostatni odpowiedzialny jest za to, że ciasto "rośnie". Uczniowie potwierdzili te przypuszczenia podczas eksperymentu, w którym mieszanina drożdży, wody i cukru w efekcie "nadmuchała" balon gazem- dwutlenkiem węgla. Podobne spostrzeżenia uczniowie odnotowali, używając w kolejnym doświadczeniu mąki ziemniaczanej zamiast cukru.Mąka zawiera wielocukier-skrobię, którą drożdze również rozkładają na substancje proste oraz  dwutlenek węgla - złapany przez uczniów w nałożony na probówkę balon. Szybkość i efektywność zachodzenia reakcji zbadaliśmy ,wstawiając probówki do wody o temperaturze pokojowej oraz do wody bardzo ciepłej.Najwiecej emocji wzbudził eksperyment pod tytułem "Pasta dla Słonia" powstała gęsta piana i to bez mieszania!W każdym małym pęcherzyku wywtorzonej piany znajdował sie tlen.To drożdże sprawiły,że powstało jej tak wiele w tak krótkim czasie.Drożdże działają jak "pracowity pomocnik" przy rozkładzie wody utlenionej do tlenu i wody. Dodatkowo zauważyliśmy ,że szklanka zrobiła się ciepła co świadczy o zajściu tzw. reakcji egzotermicznej- w procesie powstała nie tylko piana ale także ciepło.

Eksperyment łatwy i efektowny do wykonania w domu!

Porzebne materiały:

* butelka o pojemności 0.5 l

* pół szklanki wody utlenionej

* 1 łyżka drożdży w proszku

* 3 łyżki ciepłej wody

* płyn do naczyń

* barwnik spożywczy (opcjonalnie)

* szklanka

* łyżeczka

Jak to zrobić?

1. Przelej wodę utlenioną do butelki.

2.Dodaj kilka kropli barwnika spożywczego.

3. Dodaj 1 łyżkę płynu do naczyń i wymieszaj.

4. Do szklanki wlej ciepłą wodę i drożdże, zawartość wymieszaj.

5. Teraz zaczyna się przygoda! Wlej mieszaninę drożdży i ciepłej wody do butelki

i obserwuj, jak zaczyna powstawać piana.

Udanego eksperymentowania!

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia