Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole A - Zwierzęta też myślą o zimie...

Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy z dziećmi na temat zwierząt, które przygotowują się na nadejście zimy. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawego opowiadania o leśnych zwierzątkach.  Dzieci dowiedziały się, gdzie zapada w sen zimowy niedźwiedź, jak przygotowuje się do zimy jeż a jak wiewiórka. Mieliśmy małą pogawędkę na temat zapasów na zimę, zdjęcia na tablicy pomogły nam dopasować jedzenie do odpowiedniego zwierzątka. Razem z dziećmi wykonaliśmy karmniki dla naszych ptaszków. Wyklejaliśmy krepą
piękny ogon wiewiórki oraz- używając plasteliny- stworzyliśmy piękne futerko niedźwiedzia. Nasze przedszkolaki miały dużo pracy, ale na koniec przyszedł i czas na zabawę przy piosence STARY NIEDŹWIEDŹ MOCNO ŚPI. Każdy z przedszkolaków był niedźwiedziem, co sprawiło im ogromną radość. Pozdrawiamy z przedszkola A- pani Kasia i pani Ewelina :))

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia