ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/20

W sobotę 7 września odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Na początku uroczystą Mszę świętą odprawił o. Leszek Wilczak SJ. Następnie pani Dyrektor Małgorzata Rosek serdecznie powitała rodziców i uczniów powracających do szkoły po wakacyjnym odpoczynku. W tym roku cieszymy się największą liczbą uczniów uczęszczającą do naszej szkoły na przestrzeni ostatnich lat.  Pani dyrektor życzyła wszystkim wielu sukcesów w nauce, aby zdobywali umiejętności, wiadomości, nawiązywali relacje koleżeńskie, rozwijali pasje i zainteresowania. Przedstawiła zarys planu pracy szkoły na najbliższy rok z uwzględnieniem uroczystości szkolnych, zajęć dodatkowych. Na koniec uczniowie pod opieką wychowawców rozeszli się do sal lekcyjnych.

Lekko na sercu, choć ciężki tornister,
jeśli chcesz poznać jak piękny jest świat?
Otwartą głowę i oczy miej bystre,
weź w rękę książkę i bądź z nią za pan brat.

Dzień dobry, szkoło, wchodzimy znów do twoich klas
i szkolny dzwonek jak werbel marsza gra.
Znajome kąty wesoło też witają nas,
dzień dobry, szkoło wakacji minął czas!

Czekają na nas równania i słówka,
lody Grenlandii, pustynia i żar...
Czeka nas tutaj niejedna klasówka,
cisza na lekcjach i dużej przerwy gwar!