Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole - Na Straganie

Na straganie w dzień targowy takie toczą się rozmowy …” każdy zna ten wiersz Jana Brzechwy. Poznały go również przedszkolaki. Wysłuchały z chęcią kłótni warzyw i bardzo chętnie opowiadały o tym, co się wydarzyło. Następnie dzieci wykonały prace plastyczna - koszyk z zakupami. Nasi milusińscy uczyli się jak warzywa rosną. Niektóre w ziemi, jak ziemniaki czy marchewki, a inne nad ziemia, jak kapusta czy groszek. Dzieci miały okazje pobawić się stempelkami, wykonanymi z ziemniaków. Bardzo spodobała im się ta zabawa. Na koniec zajęć mieliśmy możliwość podziwiać spiżarnię wykonana przez uczennice ze starszej klasy. Była bardzo interesująca, szczególnie te skarby, które się tam znalazły.  

Pozdrowienia - Pani Kasia i Pani Kornelia 

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia