Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Język polski- klucz do przyszłości!

Wielu uczniów szkoły polonijnej zastanawia się pewnie, dlaczego muszą uczyć się języka polskiego i do czego będzie im on potrzebny, skoro i tak nie mieszkają w Polsce. Często tłumaczą, że mają dużo nauki w szkole irlandzkiej. Wydaje im się, że skoro umieją już czytać i pisać, to mogą zakończyć swoją przygodę z językiem polskim. Otóż nic bardziej mylnego! Drodzy uczniowie, posłuchajcie rad licealistów, czyli nieco starszych koleżanek i kolegów, którzy na własnej skórze przekonali się, że naprawdę warto uczyć się języka polskiego! A oto wskazane przez nich korzyści płynące z nauki języka ojczystego:

- możliwość zdawania języka polskiego na irlandzkiej maturze;

- sprawne porozumiewanie się z rodziną i przyjaciółmi w Polsce;

- poznanie korzeni swojej rodziny oraz kultury i tradycji swoich przodków;

- możliwość studiowania w Polsce;

- szansa znalezienia pracy, gdzie wymagana jest znajomość języka polskiego.

 

Okazją do takich rozważań stał się obchodzony niedawno (a dokładnie 21 lutego) Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Aby zachęcić swoich młodszych kolegów do nauki języka ojczystego, licealiści przygotowali piękne plakaty, które, mamy nadzieję, przekonają wszystkich, że język polski to inwestycja w swoją przyszłość!

WЕДcz PolskД ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia