Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Jasełka - 2017

 

„Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan niebiosów obnażony!
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
Ma granice Nieskończony.”

 

 

     Z Bożym Narodzeniem wiąże się wiele pięknych zwyczajów i tradycji. W sobotę 16 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka, które wprowadziły wszystkich w niezwykły czas zbliżających się Świąt.

     Nasze wyjątkowe, pełne wzruszeń spotkanie zaczęli najmłodsi. Przedszkolaki z grupy A i B oraz uczniowie klasy 0B z dużym przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie, pięknie wykonując piosenki świąteczne. Atmosfera była bardzo miła, a nad całą uroczystością czuwała nasza niezastąpiona pani katechetka, Beata Wanic. Następnie uczniowie klas II-VII wystąpili w jasełkach, przypominając nam wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Dzieciątko Jezus. Dzieci w pięknych strojach wcieliły się w role Maryi i Józefa, trzech króli, żołnierzy rzymskich, śmierci, pasterzy, aniołów i diabłów. W przedstawieniu brali również udział nasi nauczyciele i rodzice, za co im bardzo dziękujemy. W tegorocznych jasełkach mogliśmy podziwiać wyjątkową grę pana Tomasza Laskowskiego, który wspaniale oddał charakter Heroda. Scenę zdobiła piękna szopka wykonana przez pana Marcina Pobiegło oraz dekoracje naszej plastyczki, pani Joanny Gryniewicz. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka przeplatane były kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez chór aniołów, który liczył około 40 uczniów. W czasie przedstawienia można było również podziwiać ujmującą oprawę muzyczną, wystąpił bowiem gościnnie pan Tomasz Siarkiewicz (dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia „Concertino) oraz nasi uczniowie Jagoda, Ania i Mateusz, którzy popisali się wspaniałą grą na skrzypcach. Na koniec swoją wersję jasełek odegrali przed nami uczniowie gimnazjum. Wcielili się oni w role tradycyjnych polskich kolędników: Diabła, Aniołów, Śmierć, Żyda, Gospodarza, Heroda, Gwiazdora oraz Rycerza. Zostali za to nagrodzeni gromkimi brawami.

     Kiedy część artystyczna dobiegła końca, wręczone zostały nagrody za najlepsze prace w konkursie bożonarodzeniowym na najpiękniejszą gwiazdę świąteczną. Po zakończeniu jasełek i wspólnego kolędowania głos zabrała dyrektor szkoły, pani Małgorzata Rosek, która podziękowała wszystkim za występ i złożyła życzenia świąteczne.

    

     Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Państwu życzenia zdrowia oraz spełnienia wszelkich marzeń.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia