Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole B " TUPIE JEŻYK- TUP, TUP, TUP"

Krótkie nóżki, długi ryjek,

Ostre kolce ciało kryje.

Ach cóż to za dziwny groźny zwierz?

To jest jeż, malutki jeż…”

Ten malutki jeżyk przydreptał do naszego przedszkola już z samego rana i towarzyszył nam podczas wszystkich aktywności. Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki muzyczno-ruchowej „Jeżyk”. Bajki wyjątkowej, bo opowiadanej przez muzykę z utworu P. Czajkowskiego pt. „Taniec pastuszków”. A potem odgrywaliśmy bajkę, kilkanaście razy zamieniając się rolami. Podczas zabawy nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale także ćwiczyliśmy umiejętność słuchania utworu i wyrażania jego muzycznego przebiegu ruchem.

Poznaliśmy kilka ciekawostek z życia jeża. Dowiedzieliśmy się, że kolce u młodych jeży zaraz po urodzeniu są miękkie i twardnieją z wiekiem. Zaniepokojony zwija się w kulkę, a podczas próby dotknięcia przez nieprzyjaciela, zaczyna się trząść, co ma na celu ugodzenie go kolcami.

Nie zabrakło zabawy „Na dywanie siedzi jeż” oraz innych zabaw ruchowych przy muzyce. Wykorzystując ostatnie egzemplarze jesiennych liści, wykleiliśmy kolorowe jeże.

Jeż stał się ulubieńcem wszystkich przedszkolaków. Swoim unikatowym wyglądem i specyficznym stylem życia „złapał” za serca niejednego przedszkolaka. Uff. Cóż to był za intensywny, ale jakże przyjemny dzień. Trzymamy kciuki za wszystkie jeże i życzymy im dłuuuugiego, zimowego snu.

Do usłyszenia za tydzień p. Ewelina

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia