Konkurs na plakat zachęcający do czytania książek polskich autorów

Zachęcamy gorąco wszystkich uczniów Polskiej Akademii Wiedzy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno- czytelniczym. Ma on zwrócić uwagę na potrzebę czytania książek polskich autorów, co jest niezwykle ważne zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają poza granicami kraju i nie zawsze mają regularny kontakt z rodzimą literaturą.

Cele konkursu:

• Zachęcanie uczniów do regularnego czytania w języku polskim.
  • Rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do rodzimej literatury pięknej.
  • Pobudzanie kreatywności.
  • Doskonalenie umiejętności plastycznych.

Konkurs obejmuje cztery kategorie wiekowe:

1. Uczniowie klas 0- 1- Zakładka do książki

- Zadaniem uczniów jest samodzielne wykonanie zakładki do książki. Zakładka ma budzić skojarzenia z Polską.

- Technika wykonania dowolna.

1. Uczniowie klas 2-3- Plakat zachęcający do czytania książek polskich autorów

- Technika wykonania dowolna;

- Format A4 lub A3.

1. Uczniowie klas 4-5 - Plakat zachęcający do czytania książek polskich autorów

- Technika wykonania dowolna;

- Format A4 lub A3.

1. Uczniowie klas 6- liceum- Projekt T-shirta z logo zachęcającym do czytania książek polskich autorów

- Na kartce wyciętej w kształcie T-shirta należy zaprojektować logo zachęcające do czytania książek polskich autorów

- Technika wykonania dowolna.

Termin składania prac: 23 października 2021 r.

Ogłoszenie wyników: 13 listopada 2021 r.

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!!!