Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole B - W krainie bajek

W minioną sobotę udaliśmy się w podróż do Krainy Bajek. Otrzymaliśmy telegram od Królowej tejże krainy z prośbą pomoc. Otóż zła czarownica Bambaryca w swojej złośliwości wtargnęła do Królestwa Bajek i poprzekładała strony w książkach. W bajkowej krainie wszystko się pomieszało. Nikt nie wiedział, w jakiej mieszkał bajce. Reakcja przedszkolaków była oczywista: trzeba zdjąć zaklęcie. Szybko zakasały rękawy i zabrały się do wykonania zadań złej czarownicy. A zadań było wiele. Były zagadki, zabawy manualne i ruchowe. Uporządkowaliśmy ilustracje bajek, a następnie dopasowaliśmy odpowiednie rekwizyty. Pomagaliśmy Kopciuszkowi oddzielić fasolę od grochu. W zabawie „Uwaga wilk” przedszkolaki próbowały uchronić się przed wilkiem, zatrzymując się w bezruchu. Za pomocą kredy białą sól zamieniliśmy w kolorową, dzięki której mogliśmy ozdobić naszych bajkowych bohaterów. Była Królewna Śnieżka i Kopciuszek, Czerwony Kapturek, krasnale i świnki.

Nasza misja zakończyła się sukcesem. Ku memu zaskoczeniu okazało się, że przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki. A to znaczy, że pomimo intensywnie rozwijającej się technologii, bajki nadal umilają dzieciom czas, uczą i przekazują ponadczasowe wartości.

Pozdrawiam z przedszkola „B”- pani Ewelina.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia