Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Przedszkole B - KTO TY JESTEŚ? - POLAK MAŁY

Już od samego rana w naszym przedszkolu można było poczuć wyjątkową atmosferę. Kilku naszych przedszkolaków swoim strojem wzbudziło ciekawość wśród pozostałych dzieci. Pomimo że ubrani byli różnie, to łączyło ich jedno: barwa biało-czerwona. I wszystko stało się jasne. Polska obchodzi swoje święto - Święto Niepodległości!

Jak wygląda godło Polski? Jakie są barwy ojczyste? Jak brzmi hymn narodowy? Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy sobie na podstawie obejrzanego filmu animowanego dla najmłodszych. W rytmie piosenki „Jestem Polką i Polakiem” wyruszyliśmy w przedszkolny marsz niepodległości, dumnie reprezentując biało-czerwone flagi. Był również quiz wiedzy „Wycieczka po Polsce”, gdzie utrwaliliśmy wiadomości na temat symboli narodowych.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu. Podsumowując nasze zajęcia, zapytałam naszych przedszkolaków:

- Kto Ty jesteś?

- Polak mały – odpowiedziały jednogłośnie.

Pozdrawiam z przedszkola „B”- pani Ewelina

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia