Wizyta Świętego Mikołaja w szkole PAK

Zgodnie z polską tradycją Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty 6 grudnia. Zwyczaj ten wywodzi się ze średniowiecznych legend o życiu tego świętego, które stały się popularne dzięki przedstawieniom wystawianym od X wieku 6 grudnia. (https://pl.wikipedia.org/)

Tradycja mikołajkowa jest każdego roku kultywowana w Polskiej Akademii Wiedzy i dlatego w sobotę 9 grudnia zawitał do nas Święty Mikołaj ze swoją świtą. Uczniowie- i ci młodsi, i ci starsi- z niecierpliwością czekali na jego wizytę w klasie i bacznie nasłuchiwali dzwonka zwiastującego jego przybycie. Święty Mikołaj przyniósł ze sobą mnóstwo prezentów, a na koniec pozwolił sobie zrobić wspólne zdjęcia z uczniami i nauczycielami. Dziękujemy mu za tę wizytę, która co roku jest tak radosnym wydarzeniem w naszej szkole.

Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia