Przedszkole A

Sobotnie zajęcia upłynęły nam w bardzo milej atmosferze, ponieważ rozmawialiśmy o misiach. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o misiach pluszowych i misiach, które żyją w Polsce i za granica. Na początku zajęć każdy przedszkolak otrzymał pluszowego Misiaka, którym opiekował się podczas pobytu w szkole. Wysłuchaliśmy wiersza Cz. Janczarskiego pt. „Naprawiamy misia”. Rozmawialiśmy o tym, jak troszczyć się o zabawki i jak się nimi ładnie bawić. Następnie wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę „Jada, jada misie” i w podskokach pomaszerowaliśmy wykonać nasze prace. Z rożnej wielkości kolek zrobiliśmy kolorowe misie. Poznaliśmy różne bajkowe misie takie jak: Mis Uszatek, Mis Puchatek, Mis Koralgol oraz Misia Yoggi, ale także takie, które żyją w różnych miejscach na świecie: niedźwiedź brunatny, polarny, panda oraz koala. Na koniec zajęć zjedliśmy małe co nieco, czyli troszeczkę miodu. Choć nie wszyscy skosztowali misiowego przysmaku.