Polska Szkola w Dublinie

Polska Szkola w Irlandii

Jeżyk w przedszkolu

Na sobotnich zajęciach odczytaliśmy list, który przysłała nam Pani Jesień. Poprosiła nas o pomoc w odnalezieniu jej przyjaciela, który przywędrował do naszego przedszkola. Szukaliśmy w naszej sali śladów, które doprowadziły nas do kryjówki nieznajomego wędrowca. Okazało się, że przybył do nas malutki jeżyk Tup Tup Tup. Dzieci wysłuchały wiersza o naszym nowym przyjacielu oraz poznały budowę jego ciała. Bardzo zainteresowały się tym, czym tak naprawdę odżywia się jeżyk i gdzie lubi przebywać w lesie. Przy piosence „Idzie jeż” udawaliśmy, jak chodzą te malutkie zwierzątka. Za każdym razem gdy muzyka przestawała grać, wszystkie jeżyki szły spać. Bardzo spodobała nam się tam zabawa. Z liści zebranych w parku wykleiliśmy kolce naszego jeżyka, ale najwięcej radości dała nam praca ręczna, która polegała na wbijaniu jeżowych kolców do ziemniaka tak, aby powstały z nich te piękne malutkie zwierzątka. To był bardzo pracowity i udany dzień. Pozdrawiamy- pani Kasia i pani Kornelia.
Włącz Polskę ORPEG Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Semper Polonia