PUSZYSTE FARBY

Kolorowo, kreatywnie i dużo dobrej zabawy mieliśmy na ostatnich zajęciach chemiczno fizycznych. Uczniowie samodzielnie sporządzili "puszyste farbki",którymi jak wprawni artyści-cukiernicy dekorowali swoje rysunki. Efekt 3D powstałych prac był bajecznie miękki w dotyku a ich wykonanie to kilka chwil... możecie je wykonać sami w domowym zaciszu według naszej sprawdzonej metody.

Potrzebne materiały
1. Klej PVA
2. Pianka do golenia
3. Farbki akrylowe,fluorescencyjne, plakatowe lub barwniki spożywcze, inne dowolne.
4.Woreczki zip-lock
5.Brokat ( opcjonalnie)
6. Gotowe szkice lub własne pomysły

Wykonanie

1.W woreczku zmieszaj : piankę do golenia z klejem w stosunku mniej więcej 1:1
2.Dodaj farbkę dla uzyskania odpowiedniego nasycenia.
3.Zamknij szczelnie woreczek i delikatnie ugniataj by zmieszać dokładnie miksturę.
4. Całość misktury przesuń w dowolny róg woreczka, na wzór rożka do wycickania kremu.
5.Natnij minimalnie jeden róg.
UWAGA! Uważaj bardzo, żeby nie naciąć zbyt mocno, aby  farba nie uciekała
 z woreczka niczym lawa z wybuchającego wulkanu ;)
6.Malowanie czas zacząć :) Wystarczy ścisnąć woreczek jak przy dekorowaniu ciasta kremem.